MAHAL LİSTESİ

Genel

Kullanılacak tüm malzemeler ve yapılacak imalatlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Teknik Şartnamelerine uygun ve TSE normlarında.

İnşaat Sistemi

Son deprem yönetmeliğine uygun, radye temel, konvansiyonel sistem betonarme karkas, çatı katları projesine uygun çelik konstrüksiyon.

Bölücü Duvarlar

Betonarme perde ve gazbeton blok üzeri alçı sıva üzerine saten alçı, çatı katlarında izolasyonlu alçıpanel bölücü duvarlar üzerine saten alçı.

Dış Cephe

Isı yalıtım levhaları ile mantolanan betonarme perde ve tuğla veya gazbeton blok dış duvar yapı elemanları üzerinde dekoratif kaplamalı boya ve projesine uygun taş, ahşap ve benzeri malzeme. Kış bahçesi terasları üzerinde projesine uygun sistem ve malzeme ile pergole sistemi, projesine uygun olarak teraslarda motorlu tente altyapısı.

Çatı

Projesine göre çelik konstrüksiyon yapılarak gerekli ısı ve su yalıtımı sağlayacak detayda çatı kaplaması üzeri metal örtü. Projesine uygun yağmur olukları ve iniş boruları.

Döşeme Kaplamaları

Projesine uygun olarak salon, oda ve oda koridorlarında ithal lamine parke, hol, mutfak ve banyo/wc’lerde doğal taş kaplama. Teras döşemeleri projesine göre doğal taş veya kompozit ahşap kaplama.

Duvar Kaplamaları

Islak hacimler hariç tüm mahallerde tekstil tabanlı vinil ithal duvar kağıdı, banyo ve wc’lerde projesine uygun olarak doğal taş ve tekstil tabanlı vinil ithal duvar kağıdı.

Tavan Kaplamaları

Projesine uygun olarak b.a. tavan veya alçıpanel asma tavan üzeri saten alçı sıva ve su bazlı plastik boya, banyo ve wc tavanlarında neme dayanıklı alçıpanel asma tavan üzeri saten alçı sıva ve su bazlı plastik boya.

Pencereler

Projesine uygun ebatlı ısı bariyerli ve ısı camlı ithal alüminyum doğramalar ve cam korkuluklar. Güneş ve ısı kontrolü için yüksek nitelikli camlar ve projesine uygun ithal kumaşlı, ithal motorlu dış cephe stor perde gölgeleme sistemi, çatılarda projesine uygun sayı ve ebatta solar motorlu açılır çatı penceresi ve çatı penceresine entegre solar motorlu stor güneşlik.

Kapılar ve Dolaplar

Dış kapılar projesine uygun olarak çelik, diğer kapılar mdf üzeri mat lake kaplamalı ahşap kapı. Projesine uygun yerlerde duvar içine kayan kapı mekanizması, camlı mutfak kapısı. Projesine uygun olarak konut iç kapıları ile uyumlu malzemeden gömme vestiyer dolapları ve telora dolaplar.

Mutfaklar

Projesine uygun olarak ahşap veya lake kapaklı mutfaklar ile ithal kompozit taş tezgah ve duvar paneli, ithal ankastre beyaz eşyalar (buzdolabı, fırın, mikrodalga fırın, bulaşık makinesi, elektrikli ocak, davlumbaz), ithal paslanmaz çelik evye, evye bataryası ve projesine uygun aksesuarlar.

Banyo ve WC'ler

Projesine uygun olarak ankastre veya sıva üstü banyo ve lavabo armatürleri, tezgahlı lavabolu banyo dolapları, doğal taş duş tekneleri, temperli cam ve paslanmaz çelik duş panelleri, gömme rezervuarlı asma klozetler, aydınlatmalı aynalar, projesine uygun banyo aksesuarları.

Dubleks konut merdivenleri

Projesine uygun çelik konstrüksiyon üzeri ahşap kaplama merdiven basamakları, varsa lamine cam korkuluk üzeri ahşap küpeşteler ile.

Blok ortak alanları

Blok girişleri, merdivenler ve sahanlıkları ile kat holü döşeme kaplaması doğal taş. Asansör söveleri projesine göre doğal taş kaplama.

Asansörler

Kapalı otoparka kadar inen, kat ve kabin kapıları tam otomatik, kabini özel dizayn edilmiş laminat veya paslanmaz kaplı, dijital sinyalizasyonlu, acil durum aydınlatmalı, güvenlikle irtibatlı diafon tertibatlı, elektrik kesintisinde kabini kata getirme (UPS) sistemli, iniş ve kalkış konforu artırılmış ithal asansörler.

Site Ortak Alanları

Çocuk oyun alanı ve oyun grupları, basket-voleybol sahası, tenis kortu, yeterince ağaçlandırılıp çimlendirilmiş peyzaj düzenlemesi, atık su ve yağmur suyu toplama şebekesi, su teminindeki kısıtlamaya karşı ortak alan sulanması ve konutların sınırlı sürede ihtiyacını karşılayabilecek su deposu ve hidrofor sistemi ve kapalı sosyal tesis.

Sosyal Tesisler

Açık yüzme havuzu ve çocuk havuzu, kapalı yüzme havuzu ve çocuk havuzu, fitness center, sauna, buhar odası, türk hamamı, masaj odası, duş-wc, panoramik manzaralı kafeterya, çocuk oyun kulübü, oyun salonu, barbekü alanı, yönetim mekanları, kuaför, market vb. hizmet birimlerinin kurulumuna imkan veren mekan düzenlemeleri.

Otoparklar

A ve C Blok alt dubleks konutlara 4’er adet, A Blok üst dubleks konutlara 3’er adet, diğer konutlara 2’şer adet projesine uygun ve blok asansör holleri ile bağlantılı kapalı otopark.

Depolar

Projesine ve konut tipine göre 1 (bir) adet kapalı depo.

Isıtma ve Soğutma Sistemi

Tüm konutlarda yerden ısıtma sistemi ve yüksek kapasiteli boylerli, kademesiz alev modülasyonlu, yakıt tasarruflu, sabit sıcaklıkta su garantili kombi cihazı, sıcak su resirkülasyon hattı, doğal gaz ihtiyacı için site genelinde altyapı ve konut kombilerine dağılımı, salon, yatak odaları ve mutfakta inverter kompresör teknolojili A+ enerji sınıfı mini-VRV klima sistemi.

Sıhhi Tesisat Sistemi

Poliproplen boru ile sıcak-soğuk su sistemi, mineral katkılı poliproplen sessiz borular ile atık su sistemi, şebeke suyu arıtma sistemi, gri su arıtma ve yeniden kullanım sistemi.

Elektrik Tesisat Sistemi

Projeye ait trafo merkezi ve otomatik devreye giren 1/1 güçte ses izolasyonlu jeneratör, konutlarda kaçak halinde akımı kesecek kaçak akım rölesi, özel ve TSE’li kablo ve elektrik ekipmanları, garaj, kat holleri, merdivenler gibi ortak alanlarda hareket sensörlü ve tasarruflu armatürler, site içi yollar, ortak alanlar ve konut bahçelerinde özel aydınlatma elemanları. Konut içlerinde projesine uygun anahtar ve prizler, gömme asma tavan armatürleri.

TV, Telefon, İnternet

Yapılacak protokole istinaden, Türk Telekom tarafından konut içi zayıf akım kutusuna kadar fiberoptik kablo altyapısı oluşturulması ve abonelik kapsamında IPTV, IP veya analog telefon, geniş bant internet erişim hizmeti, tüm odalarda ve mutfaklarda telefon, data ve TV-SAT hattı, her konut için multiswitch’ten beslenen 2 TV hattı üzerinden 40 analog yayın, dekoder üzerinden Digiturk ve D-Smart yayınları, sosyal alanlarda Wi-Fi kablosuz internet için kablo altyapısı.

Güvenlik Sistemi

Ana girişte 7/24 hizmete uygun güvenlik binası, site girişi ve çevre duvarlarında yüksek çözünürlük ve gece/gündüz özellikli kameralar, dijital görüntü kayıt cihazları, konutlarda blok girişleri ve site güvenliği ile irtibatlı görüntülü interkom sistemi.

Akıllı Ev Otomasyonu

Opsiyon uygulama olup; dekorasyonlu örnek konutta uygulaması yapılan ve test edilebilen “Kablosuz Ev Otomasyonu Sistemi”, konut yapısı ve kullanıcı talebi doğrultusunda “Tanıtım Broşürü” içeriğindeki ürün yelpazesinden seçilebilir.

Yıldırımdan Korunma

Bina bazında, topraklama ve paratoner sistemi (yakalama çubuğu).

Yangından Korunma

Site ortak alanlarında ve konut içlerinde dijital adresli yangın ihbar sistemi, mutfaklarda ısı dedektörü, ıslak mekanlar hariç tüm mahallerde duman dedektörü, kat hollerinde yangın ihbar butonu ve flaşörlü siren, güvenlik merkezinde yangın ihbar santrali, kapalı otopark ve araç yollarında yağmurlama, yangın dolabı, açık alanlarda hidrantlar ile sulu yangın söndürme sistemleri, kapalı otopark ve araç yollarında yangın duman tahliye sistemi.

Peyzaj

Ortak alanlarda yeterince ağaçlandırılıp çimlendirilmiş peyzaj düzenlemesi; konut bahçelerinde peyzaj projelerine uygun olarak bitkisel toprak serimi, bitkisel drenaj sistemi, bahçe sulama sistemi, çimlendirme ve ağaç/bitki dikimi yapılacaktır. Peyzaj projesi Antteras’ı parsel bazında bütüncül bir yaklaşımla ele alacak olup, uygulamada proje ekolojistinin danışmanlığında sürdürülebilirlik kriterleri dikkate alınacaktır.

Şömine Bacası

Dubleks konutlarda, projesine uygun yer, ebat ve kapalı tipte şömine kurulumuna imkan verecek şömine bacası.

Merkezi Elektrikli Süpürge

Projesine uygun, her konuta bağımsız olmak üzere merkezi elektrikli süpürge sistemi borulama alt yapısı ve duvar prizleri.

Yalıtım

Teras, çatı ve toprak altı mahallerde su yalıtımı; dış duvarlar, açık hava ile temastaki döşemeler ile teras ve çatılarda projesine uygun nitelikte ısı yalıtımı; döşeme ve iki konut arası duvarlarda ses yalıtımı.

Sürdürülebilirlik

Proje ve uygulamada, inşaat ve işletme süreçleri de dahil olmak üzere sürdürülebilirlik kriterleri dikkate alınacak, seçilecek örnek konut bloğu için BREEAM yeşil bina sertifikasyon süreci işletilecektir.